Mało kto słyszał o tych cudach ojca Pio, dzieją się dzisiaj

Znany na całym świecie Ojciec Pio jest jednym z najbardziej „aktywnych świętych” w historii Kościoła. Za sprawą modlitwy do włoskiego świętego cały czas dokonują się cuda.

Święty Ojciec Pio, a właściwie Francesco Forgione, urodził się 25 maja 1887 roku w katolickiej rodzinie we Włoszech. Jako 15-latek wstąpił do zakonu kapucynów i został zakonnikiem. Św. Ojciec Pio jest przede wszystkim znany ze swoich stygmatów, których doświadczał przez 50 lat swojego życia. Włoskiemu kapucynowi przypisuje się wiele cudów m. in. liczne uzdrowienia, lewitacje, a nawet bilokacje (możliwość jednoczesnego przebywania w dwóch różnych miejscach).

W wywiadzie dla „Catholic News Agency” ojciec John Paul Zeller powiedział, że: „Św. Ojciec Pio jest potężnym pośrednikiem (…) Jeden z księży wspomniał mi kiedyś, że jest on prawdopodobnie najbardziej aktywnie działającym świętym w Kościele”.

Franciszkanin, ojciec John Paul Zeller jest właścicielem relikwii św. Ojca Pio pierwszej kategorii. Podczas gorliwej modlitwy z relikwią w ręku duchowny niejednokrotnie doświadczył kilku uzdrowień.

Początkowo ojciec Zeller nie czcił św. Ojca Pio, jednak wszystko zmieniło się za sprawą kanonizacji w 2002 roku. Kiedy Ojciec Pio został wyniesiony do grona świętych przez papieża Jana Pawła II, o. Zeller zdecydował się na podróż do San Giovanni Rotondo, włoskiej miejscowości, w której przez dłuższy czas święty służył jako kapłan. Dopiero po zaznajomieniu się z życiorysem św. Ojca Pio, o. Zeller postanowił zapytać przełożonego o wydanie relikwii. Przełożony zgodził się i dał franciszkaninowi nie jeden, a dwa kawałki bandażu nasączone krwią stygmatyka. Jeden kawałek bandażu kapłan przekazał swojemu zgromadzeniu, natomiast drugi za pozwoleniem zatrzymał dla siebie.

Do o. Zellera przybywają ludzie, którzy kilka miesięcy wcześniej modlili się razem z kapłanem mówiąc, że „zostali uzdrowieni”. Przykładowo w czasie pełnienia służby przy ołtarzu w jednym z sanktuariów w rocznicę objawień fatimskich duchowni modlili się przed relikwiami. Do kapłanów podeszła kobieta cierpiąca na rwę kulszową (choroba ograniczająca poruszanie się), o. Zeller pomodlił się nad nią. Kiedy kobieta odeszła do swego męża powiedziała: „Jestem uzdrowiona”. Rwa kulszowa jest bardzo poważną chorobą, która nie przechodzi natychmiastowo.

W innym przypadku podczas rozmowy z przyjaciółmi, o. Zeller dowiedział się o nieustępliwym zapaleniu ucha ich 12-letniej córki. Z relikwią w ręku kapłan pomodlił się nad uchem dziewczynki. Dziewczynka „zemdlała i upadła na ziemię”. Jak wspomina o. Zeller: „powinienem był ją złapać, ale nie miałem pojęcia co się dzieje. To było coś cudownego”. Obecna przy całym zdarzeniu matka dziewczynki twierdzi, że był to „odpoczynek w Duchu Świętym”. Za sprawą modlitwy dziewczynka została wyleczona z zapalenia ucha.

Następne zdarzenie opowiada o kobiecie, która przez 40 lat zmagała się z chorobą serca! Kobieta została uzdrowiona ze schorzenia zaraz po modlitwie nad relikwią św. Ojca Pio.

We wszystkich niesamowitych przypadkach uzdrowień o. Zeller stanowczo podkreśla: „To nie moja zasługa, ale zasługa św. Ojca Pio”. Zdaniem kapłana jego nagłe zainteresowanie świętym jest wyróżnieniem. „Święci wybierają nas, a nie na odwrót” – powiedział franciszkanin.

„Święty Ojciec Pio był radosnym, a nie jak myśli większość, surowym zakonnikiem. Jego powaga polegała na umiejętności wyczucia chociażby najmniejszego grzechu” – wyjaśnia o. Zeller. Najważniejsza dla św. Ojca Pio była bowiem troska o zbawienie ludzkich dusz.

Tysiące wiernych 23 września (wspomnienie świętego) będzie uczestniczyć w całotygodniowych licznych wydarzeniach w Rzymie. Pielgrzymi odwiedzą m. in. parafię San Salvatore w Lauro (miejscowość we Włoszech), gdzie będą mogli się pomodlić przed relikwiami włoskiego kapucyna (szata, rękawice, krew ze stygmatów).

Poprzedni artykułDroga Krzyżowa z ks. Dolindo Ruotolo
Następny artykułKs. Dolindo o tym, jak modlić się w trudnych i beznadziejnych sytuacjach