26  Niedziela  zwykła

26 09. 2021r.

1.Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież  .

1. W poniedziałek -wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera .

3.We wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

1. W środę święto Świętych Archaniołów : Michała, Gabriela i  Rafała .                                5. W czwartek – przypada-  wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora  Kościoła.

6.W piątek –  św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora K-ła                            Pierwszy piątek miesiąca .Do południa odwiedziny chorych.                                Spowiedź    od  godz1530 .  Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i różaniec od godz.163 0  Msza św. po nabożeństwie. Na nabożeństwo  różańcowe zapraszamy dzieci, młodzież          i starszych .                                                                                                            7.Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec ,przynajmniej              5 dziesiątków w kościele, w rodzinie. Warunkiem jest odmówić 5 dziesiątków bez przerwy    Do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych. W czasie                   nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca świętego za dzieci i młodzież      o katolickie wychowanie, za  misje ,za chorych ,  o   pokój na świecie, w ostatnim              tygodniu za zmarłych.                                                                                             8.W przyszłą niedzielę o godz.1530 odprawimy uroczyste nabożeństwo różańcowe                  z procesją do  5-u ołtarzy. Ołtarze budują :

I-  młodzież z klasy VII

II – młodzież z  kl. VIII

III- młodzież z kasy I po szkole Podstawowej

IV –młodzież z klasy II szkoły średnie i branżowe

V –młodzież z klas III  –szkoły średniej  .                                                                     Jak w ubiegłe lata młodzież z poszczególnych klas gromadzi się przy swoim ołtarzu              i prowadzi  dziesiątek różańca . Po procesji Msza święta.                                 9.Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz.1630 ,po nim Msza święta .                       10. Bóg zapłać  za sprzątanie naszych kościołów mieszkańcom rejonu Od Podchybia .              W miesiącu październiku prosimy rejon Od Liszki do mostu .                                   11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny , Mały Gość , Dwumiesięcznik Miłujcie się, i             nowy miesięcznik Staś dla dzieci .                                                                      12. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary dla młodzieży .

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele ,                                                                                         wspomagaj nas w walce ,                                                                                              a przeciw niegodziwości                                                                                                  i zasadzkom złego ducha                                                                                                 bądź naszą obroną .                                                                                                   Oby go Bóg pogromić raczył ,                                                                                     pokornie o to prosimy ,                                                                                                a Ty , Wodzu niebieskich zastępów ,                                                                           szatana i inne duchy złe ,                                                                                           które na zgubę dusz ludzkich                                                                                         po tym świecie krążą ,                                                                                              mocą Bożą strąć do piekła . Amen.