Myśli na każdy dzień

Pytania ks. Jana Twardowskiego                                                          SIERPIEŃ

Dlaczego pytania? Ponieważ-jak mówi ks. Jan Twardowski-pytania” nie pozwalają duszy być na urlopie”. Zachęcają do pracy nad sobą. Uczą patrzeć na codzienność nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz. Pytania i trudniejsze,                 i łatwiejsze, stawiane z życzliwością, często z uśmiechem. Pomagają spojrzeć na siebie z dystansem,  lepiej rozumieć najbliższych.                                              Ksiądz,poeta,autor rozmyślań i opowiadań dla dzieci, podpowiada je tym, którzy szukają drogowskazów                i pytają:” Jak żyć?”.                                                    Tym, którzy zastanawiają się:” Po co żyję? Jaki jest sens mojego życia?”                                                        Książka z pytaniami na każdy dzień przez cały rok może prowokować do szukania odpowiedzi. Może codziennie sprawiać, że spojrzymy na świat z większą wrażliwością .

01 Sierpień

Czy potrafimy być ochotnikami, tymi przyjaciółmi Jezusa , którzy pójdą z własnej woli , aby uczyć się wierności , cierpliwości , wytrwałości w ciągłej wędrówce z Nim ?

02 Sierpień

Czy umiem popatrzeć na przyrodę nie tylko jak na laboratorium badawcze , pracownię pejzażystów , lecznicę dla chorych , ale jak na radość życia ?

03 Sierpień

Kogo widzimy w potrzebującym : natręta , czy Pana Jezusa ?

04 Sierpień

Czy walczymy z egoizmem , grzechem , wdzierającymi się do naszego serca ?

05 Sierpień

Czy potrafimy dziękować za przykrości , jakie nas spotykają ?