Myśli na każdy dzień

Pytania ks. Jana Twardowskiego                                                            KWIECIEŃ

Dlaczego pytania? Ponieważ-jak mówi ks. Jan Twardowski-pytania” nie pozwalają duszy być na urlopie”. Zachęcają do pracy nad sobą. Uczą patrzeć na codzienność nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz. Pytania i trudniejsze,                 i łatwiejsze, stawiane z życzliwością, często z uśmiechem. Pomagają spojrzeć na siebie z dystansem,  lepiej rozumieć najbliższych.                                              Ksiądz,poeta,autor rozmyślań i opowiadań dla dzieci, podpowiada je tym, którzy szukają drogowskazów                i pytają:” Jak żyć?”.                                                    Tym, którzy zastanawiają się:” Po co żyję? Jaki jest sens mojego życia?”                                                        Książka z pytaniami na każdy dzień przez cały rok może prowokować do szukania odpowiedzi. Może codziennie sprawiać, że spojrzymy na świat z większą wrażliwością .

01 Kwiecień

Czy umiesz szukać radosnego uśmiechu ?

02 Kwiecień

Mówimy , że Polska przeżyła już tyle lat chrześcijaństwa .                                              Ile tego chrześcijaństwa było w naszym życiu ?

03 Kwiecień

Wstydzimy się obnażania , ale czy również wstydzimy się swoich grzechów ?

04 Kwiecień

Z dwóch pytań : “w jaki sposób Jezus cierpiał ?” i “dlaczego cierpiał ?” – to drugie jest ważniejsze .

05 Kwiecień

Trzeba zawsze siebie kontrolować : Czy jestem wierzącym chrześcijaninem ?               Mówię : wierzę w Jezusa ” , ale czy wierzę naprawdę ?

06 Kwiecień

Czy święta przeżywamy , czy przeżuwamy ?

07 Kwiecień

Jaki wysiłek włożyliśmy w przygotowanie świątecznego stołu , a jaki w przygotowanie do świąt samego siebie ?

08 Kwiecień

Jaki był nasz stosunek do świąt ? Co w czasie świąt skorzystaliśmy dla swojej duszy ?

09 Kwiecień

Czy jestem bliźnim dla tego z kim się spotykam ? Czy mam świadomość , że ten drugi też jest dzieckiem Boga i że Jezus umarł również za niego ?

10 Kwiecień

Jaki naprawdę jestem wobec Boga ? Czy jestem wiarygodnym chrześcijaninem ?

11 Kwiecień

Czy nie beczymy jak wystraszone i pogubione owce , lękając się , że niepowodzenia , choroby , starość , brak czasu i zmęczenie pogryzą naszą wiarę jak wilki ?

12 Kwiecień

Czy pamiętam , że są tylko dwie pewności w moim życiu ? Pierwsza : jestem tylko narzędziem. Druga : mogę liczyć tylko na Boże Miłosierdzie .

13 Kwiecień

Powiedzmy sobie szczerze , jakiego życia trzymamy się kurczowo , oburącz , umawiając się naraz z trzema lekarzami , żeby nie umrzeć ?

14 Kwiecień

Skoro jednak jeszcze żyjemy – mamy skarb czasu . Czy umiemy go oddać ?

15 Kwiecień

Czy uświadamiam sobie , że w chwilach największych trudności , jakie nieraz przeżywam , dotknął mnie ogień miłości Bożej , abym dał się Panu Bogu spalić wtedy , kiedy będzie to potrzebne by wydobyć ze mnie to , co najbardziej istotne ?

16 Kwiecień

Jak ciężkim kamieniem jest uraz do kogoś , jak go udźwignąć w drodze do Pana Boga ?

17 Kwiecień

Stale kogoś spotykamy. Czy rozmawiamy o Bogu ? Czy spotkania nie zamieniamy w spotkanie plotkarzy ?

18 Kwiecień

Czy umiemy w naszym życiu widzieć Boga , który jest miłosierdziem ?

19 Kwiecień

W co wierzę ?      W  kogo wierzę ?    Komu wierzę ?

20 Kwiecień