1  Niedziela Adwentu     29.11.2019 r.

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent ,który ma podwójny  charakter . Jest okresem     przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego ,przez który wspominamy pierwsze     przyjście Syna Bożego do ludzi .Równocześnie kieruje naszą uwagę  na powtórne       przyjście Chrystus na końcu czasów.  Z obu tych względów Adwent jest okresem   pobożnego i radosnego oczekiwania. Wzorem tego oczekiwania jest dla nas Maryja , a jej   znakiem świeca roratnia  i roraty . Zapraszamy do udziału w roratach dzieci ,młodzież,   dorosłych ,starszych. Roraty odprawiane przed świtem mają swoja tradycję i urok.   Wczesne wstawanie , droga w półmroku do kościoła jest naszym darem dla Chrystusa.   Każde uczestniczenie w roratach ofiarujmy Panu Bogu w jakiejś konkretnej intencji.

Roraty  w dni powszednie o godz. 700 ,w soboty o godz. 1700 .

2.W poniedziałek-święto św. Andrzeja, apostoła.

1. W środę -bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera

4.W czwartek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera .

5. W piątek –  św. Barbary, dziewicy i męczennicy .                                                          W piątek – I piątek miesiąca , do południa odwiedziny chorych od godz.900  ,                   po  południu spowiedź od godziny 1600 . O 1630 Nabożeństwo i Msza św.

6.W zakrystii są do nabycia poświęcone  opłatki ,ofiary przeznaczone są  na pokrycie         ubezpieczenia służby kościelnej.

7.Przed skarbonką Caritasu jak w ubiegłe lata wystawione są świece na wigilijny stół  .     Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone dla dzieci , którym pomaga Caritas.     Msza święta w niedzielę o godz.930

8 .Rekolekcje adwentowe od 18 grudnia.  Redakcja gazetki w Dolinie Cedronu zaprasza do     współpracy  . Numer gazetki ukaże się na święta.                                                       Bóg zapłać rejonowi Garcowiec II za sumienne sprzątanie naszych kościołów i ofiarę 500zł   W grudniu troskę o nasz kościół powierzamy  rejonowi Garcowiec I .