4  Niedziela Wielkanocna

21.04.2024 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele . Dzisiaj przypada wspomnienie św. Anzelma ,       biskupa i dr K-ła
  1. We wtorek-Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika ,głównego patrona Polski.
  2. W środę -wsp. św. Filipa z Sigmaringen prezbitera i męczennika oraz św. Jerzego męczennika . Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy .
  3. W czwartek– święto św. Marka ,ewangelisty .Dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego .

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele ,                                                                                         wspomagaj nas w walce ,                                                                                              a przeciw niegodziwości                                                                                                  i zasadzkom złego ducha                                                                                                 bądź naszą obroną .                                                                                                   Oby go Bóg pogromić raczył ,                                                                                     pokornie o to prosimy ,                                                                                                a Ty , Wodzu niebieskich zastępów ,                                                                           szatana i inne duchy złe ,                                                                                           które na zgubę dusz ludzkich                                                                                         po tym świecie krążą ,                                                                                              mocą Bożą strąć do piekła . Amen.